Разбојник заврши во ПС Центар: Со нож одземал 6.000 денари и мобилен телефон во аптека

Триесет и осумгодишен маж попладнево извршил разбојништво во аптека на бул. Климент Охридски по што за кратко време бил приведен од полициски службеници од ПС Центар.

– Полициски службеници од ПС Центар попладнево приведоа маж Ф.Л. (1982) кој околу 16.30 минути извршил разбојништво во аптека на бул. Климент Охридски. Тој со закана со нож од вработената одзел околу 6.000 денари и мобилен телефон. Веднаш по добиената пријава преземени се мерки и лицето е лишено од слобода, а парите и телефонот се пронајдени, информираат од Министерството за внатрешни работи.

Прочитајте и...  Виц на денот: Градежна фирма

Прочитај повеќе

Бес во Индија по смртта на тинејџерка која беше групно силувана

Мицкоски слави роденден, соработниците го изненадија со торта (ФОТО)

Маријана Митровска

Среде криза заминува медицински персонал- Главната сестра на Инфективна и две други си дадоа откази

Маријана Митровска

Со температура и симптоми на ковид-19, рентген техничар одел на работа, се чекаат тестовите за уште тројца вработени

Слободен печат

Татко и син зад решетки, одгледувале марихуана во својата викендичка (ВИДЕО)

Порошенко, кој ја предводеше Украина, заразен со коронавирус

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Дрога и муниција пронајдени во дом на скопјанец, ОЈО бара притвор

Слободен печат

Уште едно 3-годишно детенце си замина дома, ја победи болеста (ВИДЕО)

Маријана Митровска

Мицкоски: Владата вели дека помогнала со една милијарда евра, но тоа е лага, помошта е многу помала

Слободен печат

Дневен преглед на состојбата со ковид-19 во светот

Слободен печат

Доколку биде екстрадиран во САД, Асанж ќе ја отслужува казната во најозогласениот затвор (ВИДЕО)

Слободен печат

Во Москва веќе се вакцинирани над 5.500 лица против коронавирусот

Слободен печат