Разбиена најопасната мафијашка организација на Балканот - Падна злогласниот клан „Америка“ - Слободен печат
ВестиРегион

Разбиена најопасната мафијашка организација на Балканот – Падна злогласниот клан „Америка“

Засега постапката против уапсените членови на кланот се чува во најголема тајност.

Главниот човек на злогласниот клан „Америка“ во саботата беше уапсен во Белград, поради сомение дека учествувал во шверц на два килограми хероин, пренесува курир.рс.

Тој ќе биде сослушан и поради соменвање дека е вмешан во повеќе од 20 убиства од деведесеттите години на минатиот век, кои наводно ги направил за да се одмазди за исчезнувањето на неговиот брат Воислав Раичевиќ.

Како што пренесуваат српските медиуми, засега сите докази и постапката против уапсените членови на веројатно најсилната криминална група во регионот се чуваат во најголема тајност.

Повеќе детали прочитајте овде.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Слични артикли

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close