Растат акциите на Макпетрол, еврото денеска 61.5304 денари - Слободен печат

Растат акциите на Макпетрол, еврото денеска 61.5304 денари

Според средната курсна листа на НБРСМ, еврото има вредност од 61.5304 денари.

Британската фунта на 6 декември чини 72.8429, швајцарскиот франк е 56.1204 денари, а американскиот долар 55.4628 денари.

Што се однесува на акциите на берзата, забележан е најголем раст со тргувањето на акциите на Макпетрол и Гранит.

Прочитај повеќе

Грција е подготвена да и помогне на Турција по вчерашниот земјотрес

Слободен печат

Манчевски: Граѓаните ќе имаат ултра брз интернет било каде да живеат

Слободен печат

Традиционална крводарителска акција посветена на Тоше Проески

Слободен печат

Прв случај на коронавирусот во Австралија

Слободен печат

Грчкиот Парламент ги изгласа измените во изборниот закон

Слободен печат

Демократските обвинители бараат разрешување на Трамп: Тој е закана за американската демократија

Слободен печат

Остави Коментар

sixteen − twelve =

Прочитај повеќе

Предизборна битка за МРТВ: Бастионот на „груевизмот“ додржа до нови избори!?

Слободанка Јовановска

Расте бројот на жртви: Нови 15 смртни случаи од коронавирусот во Кина

Слободен печат

Времето денеска облачно, утре врнежи од дожд

Слободен печат

Најмалку 20 загинати, а 920 повредени по силниот земјотрес во Турција

Слободен печат

Спасовски и Заев изразија сочуство за настраданите во катастрофалниот земјотрес во Турција

Слободен печат

Колинда по истекувањето на мандатот ќе го искористи правото на плата и канцеларија

Слободен печат