Расправија за маска заврши фатално: Полицајка застрела маж при расправија (ВИДЕО)

Заменичката на шерифот во Мичиген, застрела човек осомничен дека со нож прободел маж кој го критикувал дека не носи маска во продавница, соопшти полицијата.

Пукањето се случило во округот Ејтон, југозападно од Лансинг, околу 30 минути по инцидент со нож во продавница, соопшти полицијата.

Осомничениот починал во болница.

Мажот кој бил прободен е во стабилна состојба и е хоспитализиран.

Прочитајте и...  Во Саудиска Арабија трета фаза од испитувањето на кинеската вакцина против Ковид-19

Прочитај повеќе

Во Унгарија 43 нови случаи на коронавирус, нема починати

Слободен печат

Бразил: Над 3 милиони заразени од коронавирус и повеќе од 100.000 починати

Слободен печат

Тензии во Белорусија: Лукашенко ја напушти земјата и покрај победата, војската излегува на улиците (ВИДЕО)

Слободен печат

Ковид-19 ги одложи иселеничките средби во Делчевско

МИА Агенција

Автолитии од Бијело Поље до Бар: Колони автомобили на протест ширум Црна Гора

Слободен печат

Бил Гејтс со нова прогноза: Пандемијата за богатите ќе заврши до крајот на 2020 година, за останатите ќе потрае уште цела година

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Две семејства се тепаа пред Градска болница, интервенираше и полицијата (ВИДЕО)

Слободен печат

Директорката Сотирова Бухова во самоизолација поради контакт со заболен член од семејството

Слободен печат

Затворени гласачките места во Белорусија: Прелиминарните резултати ја покажуваат доминацијата на Лукашенко

Слободен печат

Повеќе од 5 милиони заразени од коронавирус во САД

Слободен печат

Кириакидес: Вакцината за коронавирус би можела да биде достапна до крајот на годината

Слободен печат

Во Бејрут втор ден насилни протести, пожар пред парламентот, демонстрантите се судрија со полицијата (ВИДЕО)

Слободен печат