Распишана ПОТЕРНИЦА за Новак Ѓоковиќ

Ѓоковиќ на еден од последните тренинзи со „медицинка“ го скршил подот во салата за тренирање, па на шеговит начин се запрашал дали „додека не заврши истрагата“ неговиот настап ќе биде доведен под прашалник.

Организаторите на Ролан Гарос ја прифатиле шегата на Новак Ѓоковиќ и на соодветен начин му одговориле на српскиот тенисер.

Од Ролан Гарос стигнал одговор во вид на потерница:
СТЕ ГО ВИДЕЛЕ ЛИ ОВОЈ ЧОВЕК?
ИМЕ: НОВАК ЃОКОВИЌ
ПОСЛЕДЕН ПАТ ВИДЕН: ТЕРЕНОТ ФИЛИП ШАТРИЈЕ
СЕ БАРА ПОРАДИ: ПРАВЕЊЕ НЕРЕД ВО САЛА НА РОЛАН ГАРОС
ВЕ МОЛИМЕ ДА ОДГОВОРИТЕ АКО ГО ВИДИТЕ

Прочитајте и...  Ирина Шајк одговори на гласините за бременоста: Тесниот црвен фустан мамеше погледи на секој чекор! (ФОТО)

Прочитај повеќе

Во луксузна вила била уапсена старлетата Тијана Ајфон поради приредување на масовни оргии! (ВИДЕО)

Слободен Печат

Целата рап заедница го мрази, а добротврните организации ги одбиваат неговите донации: Кој е раперот за кого целиот свет зборува? (ВИДЕО)

Слободен Печат

Станија се пофали дека добила 100 евра помош од државата, па ги почасти фановите со разголени фотографии (ФОТО)

Васко Спасоски

Мајката на фудбалерот Нејмар се смири со 30 години помладиот љубовник! (ФОТО)

Слободен Печат

Ќерката на легендарниот фудбалер, секс-бомбата Бјанка го препоти тренерот во паркот! (ФОТО)

Васко Спасоски

„Срцето ми е скршено, но вака е подобро“: Џеј Ло ја откажа свадбата со Алекс Родригез!

Слободен Печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Позната инфлуенсерка позира потполно гола, интимните места ги сокри со пена! (ФОТО)

Васко Спасоски

Јелена Розга проговори за љубовта: Во животот се доаѓа кога најмалку се надевате и очекувате!

Слободен Печат

Снаата на Лепа Брена се возеше во бесниот автомобил од 130.00 евра: Регистарските таблици говорат се! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

На Инстаграм ја следат 620.000 фанови, а таа призна дека не знае колку е 8х2! ВИДЕО)

Васко Спасоски

Фановите на Бред Пит изненадени: Што се случува со актерот? (ФОТО)

Слободен Печат

Ирина Шајк одговори на гласините за бременоста: Тесниот црвен фустан мамеше погледи на секој чекор! (ФОТО)

Слободен Печат