11 C
Скопје

Распишана ПОТЕРНИЦА за Новак Ѓоковиќ

Ѓоковиќ на еден од последните тренинзи со „медицинка“ го скршил подот во салата за тренирање, па на шеговит начин се запрашал дали „додека не заврши истрагата“ неговиот настап ќе биде доведен под прашалник.

Организаторите на Ролан Гарос ја прифатиле шегата на Новак Ѓоковиќ и на соодветен начин му одговориле на српскиот тенисер.

Од Ролан Гарос стигнал одговор во вид на потерница:
СТЕ ГО ВИДЕЛЕ ЛИ ОВОЈ ЧОВЕК?
ИМЕ: НОВАК ЃОКОВИЌ
ПОСЛЕДЕН ПАТ ВИДЕН: ТЕРЕНОТ ФИЛИП ШАТРИЈЕ
СЕ БАРА ПОРАДИ: ПРАВЕЊЕ НЕРЕД ВО САЛА НА РОЛАН ГАРОС
ВЕ МОЛИМЕ ДА ОДГОВОРИТЕ АКО ГО ВИДИТЕ

Прочитајте и...  Ѓоковиќ ќе биде најдобриот тенисер на сите времиња!

Поврзани вести

ВИДЕО| Кој е жртва? Позната манекенка смртно го избодела сопругот откако тој дома ја донел љубовницата

Слободен печат

ВИДЕО | Д-р Дединец: И гас од Грција и НЦ Белене се долгорочни проекти за енергетска транзиција на државата

Слободен печат

ВИДЕО | Поцеска: Заштита на Курбиново може да се заврши во следните две години

Александра Бубевска

CLEAN PHASE – најдобар избор за самоуверена кожа!

Слободен печат

Кејт Мидлтон ѝ подаде рака за помирување на Меган Маркл по спонтаниот абортус

Слободен печат

Обид на кибер шпионажа поврзан со вакцината против коронавирусот, ФБИ бил вклучен во одбраната

Слободен печат

Остави Коментар