Рашфорд неизвесен и за Европското првенство

Менаџерот на Манчестер јунајтед, Оле Гунар Солскјер откри дека одличниот напаѓач уште неколку месеци ќе биде надвор од терените.

Рашфорд го повреди грбот на натреварот против Вулверхемптон во третото коло од ФА купот и според последните информации, тој уште три месеци ќе отсуствува од фудбалските терени. Со ваквиот развој на настаните, виси настапот на Рашфорд и на Европското првенство.

– Се надевам дека Маркус ќе се врати на терените уште оваа сезона, секојдневно ја следиме ситуацијата со неговата повреда. Сепак, потребно е време, а јас не сум доктор. Јас се надевав дека ќе се опорави побрзо, но тој уште три месеци ќе биде надвор од терените. Доколку не биде подготвен, тогаш нема да игра ниту на Европското првенство. Последните прегледи покажаа дека повредата е посериозна отколку што мислевме – изјави Солскјер.

Прочитајте и...  Започна маратонска трка, а ја заврши после 54 години и осум месеци!

Прочитај повеќе

Беше позитивен на Ковид-19, па се самоуби клупскиот лекар на Ремс!

Слободен печат

„ЌЕ ПРЕЖИВЕАМ“: Актуелна легендарна снимка на Новак Ѓоковиќ! (ВИДЕО)

Слободен печат

Најголемите пет фудбалски „кражби“ во 21 век! (ВИДЕО)

Слободен печат

МЗТ Скопје дел од иницијативата „Спортистите против коронавирусот“ (ВИДЕО)

Слободен печат

Гарлик: Ќе останеме без пари доколку не продолжи Премиер лигата!

Слободен печат

Тенисерка објави слика од своите гради и порача: „Не е за помлади од 18“! (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

УЕФА демантира дека ЛШ мора да заврши до 3 август

Слободен печат

Европски шампион во одбојка на плажа си најде „соиграч“ во карантин! (ВИДЕО)

Слободен печат

Поранешен македонски борач позитивен на коронавирус

Слободен печат

Помош за четири семејства од македонските фудбалски надежи (ФОТО)

Слободен печат

Горбок: Ни ветија одговори во април, загрижени сме за иднината на Вардар!

Слободен печат

Еклстон: Би било ужасно Хамилтон со осум трки да биде шампион!

Слободен печат