5 C
Скопје

Расчистена кражба во трговски центар во Скопје, приведени две лица

Завчера во 14 часот во Скопје, полициски службеници од Полициската станица Карпош лишиле од слобода две малолетни лица од Скопје, поради тоа што извршиле тешка кражба во продажен објект во трговски центар.

Украдените предмети им биле одземени и вратени на сопственикот.

По целосно документирање на случајот, против нив ќе биде поднесена пријава по член 236 од Кривичниот законик за „тешка кражба”.  

Прочитајте и...  Приведен 25-годишник откако полицијата му нашла пиштол за кој немал дозвола

Поврзани вести

ВИДЕО: Позлатена статуа од Трамп главен декор на собирот на републиканците

Слободен печат

ВИДЕО | Филипче: Здравствените работници покажаа истрајност, професионалност и патриотизам на највисоко ниво

Слободен печат

Саудиска Арабија демантира дека одобрила убиство на Кашоги

Слободен печат

ВМРО-ДПМНЕ прашува: Дали Мијалков за два месеци ќе биде на слобода, тоа ли е договорот со Заев?

Слободен печат

Левица очекува стручно мислење од Венецијанска комисија околу вметнувањето на етничка припадност во личните карти

Слободен печат

Заев и Филипче: Системски пристап на грижа за луѓето со ретки болести и повеќе достапни лекови

Слободен печат

Остави Коментар