Рамбо Амадеус: Човекот сака да суди за работи за кои нема поим, колку помалку знае – толку е поарогантен

рамбо амадеус
Рамбо Амадеус / Фото: Принтскрин/Инстаграм

Музичарот Рамбо Амадеус го најави првиот концерт од почетокот на пандемијата. Ќе се одржи на 21 ноември, со придружниот бенд „Пет винети“ во белградската „Комбанк“ арена, со примена на сите епидемиолошки мерки и ќе се емитува во живо преку интернет за целиот свет.

„Мојата главна работа се концертите, ми недостасува публиката, веројатно и јас нив. Скапоцено е чувството кога на едно место се собираат луѓе со сличен вкус и сензибилитет. Секако дека ќе се придржуваме до најригорозните епидемиолошки мерки. Идејата е сите да се чувствуваме безбедно. Недозволиво е како еманципирани граѓани да придонесуваме за ширење на заразата“, нагласи музичарот.

Според него, свеста дека одреден број луѓе ќе го следат онлајн влијае на пристапот кон музиката, бидејќи „додава монументалност тоа што во тој момент те гледаат….

Целиот текст прочитајте го ТУКА.

Извор: Еспресо.мк