Рама: Нема да застанеме сѐ до исполнувањето на сите задачи на ЕУ

Премиерот на Албанија Еди Рама ја коментираше одлуката на Европската Унија за отворање на преговорите со Албанија. Тој рече дека вратата на ЕУ се отвори во момент кога вратите на Албанија се затворени.

– Албанија нема да загуби ниту една битка и ниту една војна. Вратата на ЕУ се отвори во време кога нашите врати се затворени. Денешната вест е убава иако е задоцнета, и не поради наша вина. Како и да е, не сме задоцниле ниту еден ден во исполнување на нашите задачи, исто ќе продолжиме да ги исполнуваме нашите домашни задачи. Конечно нашите деца ќе играат на истото игралиште како и европските деца. Немаше да се радуваме и доколку ова се случеше во време на мир – изјави Рама.

Прочитајте и...  Трамп откри во кои три сојузни држави сака да воведе карантин

Прочитај повеќе

Гејтс: САД мора да воведат карантин

Кина закрепнува: Од 313 новозаболени, само шест случаеви се од локалното жариште

МИА Агенција

Поради хаос во државата, владата на Шпанија воведува нови мерки

Во Франција во изминатите 24 часа регистрирани 319 нови смртни случаи

МИА Агенција

АВМУ ќе донира дополнителни финансиски средства за опожарената ТВ Вис

Ангеловска: Се подготвува вториот сет мерки

Остави Коментар

Прочитај повеќе

МВР: Дури 263 лица не го почитувале полицискиот час

Во Бугарија од Ковид-19 починаа седум луѓе

МИА Агенција

Трамп нема да го затвори Њујорк

МИА Агенција

Жбогар: Нема враќање назад, преговарачкиот воз замина од станицата и вие сте во него

МИА Агенција

Состојба со Ковид-19 во светот до 10 часот

МИА Агенција

Во Африка 2.650 луѓе инфицирани со Ковид-19

МИА Агенција