Ракометните надежи во Струга се подготвуваат за СП!

Во Струга почнаа подготовките на кадетската репрезентација за настапот на Светското првенство кое што ќе се организира во нашата земја.

После Струга ракометарите продолжуваат во Маврово и на крајот ќе се вратат во Скопје на финалните подготовки.

Македонија е домаќин на СП, кое ќе се одржи од 6 до 18 август, а во групата за противници ги има репрезентациите на Данска, Бахреин, Јапонија, Аргентина и Нигерија.

„Црвено-жолтите“ својот прв натпревар ќе го играат на 06 август во 20.30 часот против репрезентацијата на Аргентина во СЦ „Борис Трајковски“ – Скопје.

Брестовац е воедно и селектор на сениорите со кои ќе настапи на Европското првенство 2020 година што ќе се одржи во три земји, Австрија, Шведска и Норвешка.

Прочитајте и...  Познати двете групи на традиционалниот струшки турнир

Прочитај повеќе

Фулам е последниот учесник во Премиер лигата (ВИДЕО)

Слободен печат

Феран Торес за 23 милиони евра во Манчестер сити

Слободен печат

Надал нема да ја брани титулата на „УС Опен“

Слободен печат

Руски напаѓач три години во дресот на Шкупи (ФОТО)

Слободен печат

Бразилецот Барбоса е нов играч на Македонија ЃП

Слободен печат

Дефинитивно откажан Мастерс турнирот во Мадрид!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

СЦ „Јане Сандански“ во изборот за најдобар ракометен храм во Европа!

Слободен печат

Доколку властите одобрат, навивачите од септември повторно на стадионите?

Слободен печат

И атрактивната Луси го чека Санчо на „Олд Трафорд“! (ФОТО)

Слободен печат

Најдобриот играч во Серија А доаѓа од Јуве, но не е Роналдо!

Слободен печат

Познати двете групи на традиционалниот струшки турнир

Слободен печат

Првата жена која ќе игра за машки фудбалски клуб

Слободен печат