Ракометарите на Металург со негативни тестови на коронавирус

Играчите на Зоран Кастратовиќ се подготвуваат за настапот на традиционалниот Струшки турнир…

Металург вчера ги тестираше своите ракометари на коронавирус и сите тестови се негативни.

Со тоа е исполнет и последниот услов за наш настап на 48 издание на турнирот во Струга, кој од утре, па до недела ќе се игра на теренот кај „Женската“ плажа.

Играчите на тимот од Автокоманда е во Струга и се сместени во хотелот „Дрим“. Уште на првиот ден од струшкиот турнир ракометарите на Зоран Кастратовиќ ќе имаат силна контролка против Еурофарм Пелистер.

Од строгите мерки и протоколи за издвојување е забраната за користење на соблекувалните и дезинфицирање на теренот после секој натпревар.

Олеснување за организаторите е играњето на отворено игралишите „Горан Попоски-Бабец“ и одлуката на дел од клубовите да патуваат во Струга за играње на мечеви, без спиење во сместувачките капацитети.

Прочитајте и...  Несудените водителки на „Еми“: Двете се позитивни на коронавирус

Во продолжение погледнете го целосниот распоред на натпреварите на турнирот во Струга:

фото: facebook.com/ihtstruga/

Прочитај повеќе

Газдата на Челси во проблеми: Абрамович тајно вложувал во други играчи

Слободен печат

НФЛ со милионски казни за неносење заштитни маски

Слободен печат

Ниту Јанис, ниту Пол, Лејкерси планираат да формираат голема тројка со ѕвезда на Хјустон 

Слободен печат

Ѓоковиќ: Надал е главен фаворит за титулата на Ролан Гарос

Слободен печат

Навивачите во Англија не се враќаат во октомври

Слободен печат

Така работи Баерн, додека Барселона се ценка, тие се договорија со Ајакс

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Успешен старт на „граѓаните“, Астон Вила го казни Шефилд! (ВИДЕО)

Слободен печат

Златан како „вино“: Ибракадабра шоу против Болоња! (ВИДЕО)

Слободен печат

Ѓоковиќ со нови 400 бодови пред „Ролан Гарос“ и прво место на крајот од 2020!

Слободен печат

Митревски прогласен за МВП, 20 одбрани во триумфот на Порто!

Слободен печат

Мурињо верува во брзо враќање на Бејл (ВИДЕО)

Слободен печат

Титула за нов рекорд: Ѓоковиќ испиша историја во Рим! (ВИДЕО)

Слободен печат