Ракометарите на Еурофарм Пелистер од денеска тренинзите ги продолжуваат во Маврово

Откако вчера започнаа со тренинзи за новата сезона, од денеска ракометатите на Еурофарм Пелистер се преселија во Маврово каде ќе ја одработат првата фаза од подготовките.

Според планот на подготовки на тренерот Жељко Бабиќ, битолчани во Маврово ќе бидат во наредните две недели, по што ќе следува и втората фаза од подготовките – контролните натпревари. Ракометарите на Еурофарм Пелистер првата контрола ќе ја имаат од 12. до 16. август кога ќе настапат на трандиционалниот турнир во Струга.

Екипата за новата сезона претрпе големи промени, си заминаа Митревски, Јотиќ, Остроушко, Шевелев, Петровски, Кузманоски, а нови ракометари на тимот кој го очекуваат настапи во СЕХА лигата, Лигата на Европа и во домашните натпреварувања се Мандалиниќ, Кушан, Мараш, Периќ, Костески, Кукуловски и Танкоски.

Прочитајте и...  Официјално: Јувентус го отпушти Сари

Прочитај повеќе

Елмас сепак од клупата ќе го започне дуелот против Барселона

Слободен печат

Изненадување: Пирло ќе биде новиот тренер на Јувентус

Слободен печат

Федерер е светец, а Ѓоковиќ демонот, дали е толку едноставно?

Слободен печат

Вардар очаен на стартот од новата , Борец им го зеде скалпот на „црвено-црните“

Слободен печат

Тажната приказна за тренерот кој го направи Федерер најдобар тенисер (ВИДЕО)

Слободен печат

Отказот на Сари ќе го чини Јувентус 20 милиони евра, ќе летаат и директорски глави во Торино

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Вавринка не размислува да игра на УС Опен: Условите во Њујорк се невозможни

Слободен печат

Кавани го направи изборот, ќе потпише тригодишен договор со португалскиот гигант

Слободен печат

Ботас пред Хамилтон во квалификациите, замената Хулкенберг заврши како трет во квалификациите

Слободен печат

Боксерскиот спектакл на Тајсон виси поради марихуаната?!

Слободен печат

Зарко ја освои пол позицијата во Брно

Слободен печат

Официјално: Јувентус го отпушти Сари

Слободен печат