Ракометарите на Боливија се вистински дудуци, примија 214 гола на три наптревари - Слободен печат

Ракометарите на Боливија се вистински дудуци, примија 214 гола на три наптревари

Ракометната репрезентација на Боливија продолжува да урива негативни рекорди за време на шампионатот на Јужна и Средна Америка.

Боливијците на првенството кое се игра во Бразил покажаа дека се антиталенти за ракомет и на три натпревари дадоа само 17 голови, а примија неверојатни 214 гола.

Во првото коло, Аргентина славеше со кошаркарски резултат 82:7, во второто Бразил „дигна рачната“ и застана на 77 гола (77:9), но во третото коло, боливиските ракометари покажаа дерка можат да бидат и полоши. Тие наптреварот со Уругвај го загубија со неверојатни 55:1, додека на полувремето, резултатот гласеше 24:0.

Прочитајте и...  Кадетите со половичен ефект на стартот од Медитеранските игри

Прочитај повеќе

Марсијал, Мегваер и ВАР му донесоа победа на Јунајтед (ВИДЕО)

Слободен печат

Клајстерс по осум години пауза се врати на тениските терени (ВИДЕО)

Слободен печат

УЖАС ВО САД: Поранешни одбојкарки загинаа во сообраќајна несреќа (ВИДЕО)

Слободен печат

Кадетите со половичен ефект на стартот од Медитеранските игри

Слободен печат

Меси и Хамилтон ја „поделија“ наградата Лауреус

Слободен печат

„ГЕНИЈАЛЕЦ“ од Црна Гора: И Џордан мислеше дека хеликоптерот нема да падне, па падна (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

оне × 5 =

Прочитај повеќе

Ван Дајк е клучот за успехот на Ливерпул

Слободен печат

МЕГА СКАНДАЛ во Барселона: Претседателот Бартомеу на социјалните мрежи ја оцрнувал својата најголема ѕвезда, Лионел Меси

Слободен печат

Наставник на учениците им дал тест во чест на Коби Брајант

Слободен печат

Избран слоганот на Олимписките игри во Токио (ВИДЕО)

Слободен печат

Ајакс на лето ќе биде како супермаркет, дури осум фудбалери си заминуваат

Слободен печат

Реал ја одреди цената на Хамес Родригез

Слободен печат