Ракометарите го прославија Божиќ во Љубљана (ФОТО)

Ракометната репрезентација на Македонија денеска по повод Христовото раѓање ја посети црквата Св. Климент Охридски во Љубљана. Тие беа поздравени од голем број Македонци кои живеат и работат во Словенија, а потоа ракометарите продолжија и на Божиќен ручек.

 


Репрезентацијата во Словенија ќе остане до 8 јануари, а потоа се сели во Виена, Австрија, каде веќе во петок ја очекува натпрерот од првото коло на Европското првенство против Украина.

Прочитајте и...  Неверојатна сцена во Романија, министер даваше изјава облечен само по гаќи (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Корона идиоти – фудбалери на Севиља правеле забава во карантин, а фотографиите ги објави сопруга на еден од нив

Слободен печат

Новиот протокол за Серија А: Брзи тестови за корона, 300 луѓе на натпревар…

Слободен печат

Претседателот на Лион лут како рис: Се чувствувам како идиот

Слободен печат

Неверојатна сцена во Романија, министер даваше изјава облечен само по гаќи (ВИДЕО)

Слободен печат

На ПСЖ му здосадија игрите на Мауро и Ванда, си најде нов екстра напаѓач во Англија

Слободен печат

Сопругата Ана е тајната на успехот на најдобриот напаѓач на светот, Роберт Левандовски

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Мајсториште, даде четири гола за 13. минути (ВИДЕО)

Слободен печат

Несторовски потврди имал разговори за трансфер во Црвена звезда

Слободен печат

Најцрниот ден во фудбалската историја: Поништен гол однесе во смрт дури 328 човечки животи (ВИДЕО)

Слободен печат

Јунајтед го отпиша Погба, на чекор од ангажман на шпански репрезентативец

Слободен печат

Голден Арт КЛ 7 се засили со две имиња освојувачи на Лига на шампиони

Слободен печат

Чикаго ни прати Плејбој зајачици ноќта пред натпревар

Слободен печат