Ракитиќ може да се врати во Севиља за 10 милиони евра

Челниците на Барселона се согласија да го продадат хрватскиот репрезентативец на својот ривал.

Барселона е подготвена да го пушти Иван Ракитиќ да се врати во Барселона, пишува „Мундо депортово“. Венсикот дознава дека каталонскиот тим ја преполови сумата која ја бара за Хрватот, таа сега изнесува само 10 милиони евра.

Со ваквиот потег на Барселона, сосема извесно е дека 32-годишниот Ракитиќ ќе ја заврши кариерата во Севиља за која настапуваше од 2011 до 2014 година по што се пресели во каталонскиот тим.

Во минатата сезона Ракитиќ одигра 41 натпревар за Барселона и постигна само еден гол и имаше уште четири асистенции.

Прочитајте и...  Шахтјор моќно до Интер, Севиља за финале против Јунајтед! (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Шахтјор моќно до Интер, Севиља за финале против Јунајтед! (ВИДЕО)

Слободен печат

Мурињо го ангажираше првото летно засилување (ФОТО)

Слободен печат

Нашите ракометарки ќе го бркаат мундијалскиот бараж во Грција

Слободен печат

УЕФА одложи натпревар од ЛШ поради Ковид-19

Слободен печат

Најдовски си заминува од Вардар, доаѓаат Петровиќ и Игески!

Слободен печат

Харгривс: Од Дортмунд блефираат, Санчо ќе игра за Јунајтед!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Ракометарите на Металург со негативни тестови на коронавирус

Слободен печат

Ибрахимовиќ ужива на одмор и ја исмева Англија! (ВИДЕО)

Слободен печат

ЛШ, Матеус: Левандовски е подобар и од Меси!

Слободен печат

Од ФФМ разочарани поради односот на одговорните лица во Општина Прилеп

Слободен печат

„Дрим-тимот“ на ФИБА Евробаскет во последните две децении

Слободен печат

ЛШ, Тухел: Одбраната ќе биде многу важна против Аталанта!

Слободен печат