Рафаел Надал утре се жени! Папараците ја опседнаа Мајорка, местото на венчавката е вистински рај! (ФОТО)

За утре е закажана венчавката на Рафаел Надал со неговата долгогодишна девојка Марија Франсиска Перело, која шпанските медиуми ја нарекуваат Чиска.

Profimedia

Невестата избрала венчаница во Барселона, а венчавката ќе ја изврши свештеникот Томеу Катала, пријател на семејството Надал.

Шпанските медиуми пренесуваат дека на раскошната свадба на популарниот тенисер ќе се соберат повеќе од 500 гости, меѓу кои и Кристијано Роналдо, По Гасол, Енрике Инглезијас, Фелисијано Лопез. 

EPA/CATI CLADERA

За менито ќе биде задолжен познатиот шпански готвач Кики Дакоста, а Рафа ќе ужива во посебен оброк, базиран на зеленчук, за разлика од останатите гости за кои е планирано традиционално шпанско мени на база на месо и риба.

EPA/CATI CLADERA

На гостите ќе им биде забрането користење на мобилни телефони, а обезбедувањето ќе спречи снимање со дронови. Приватните авиони нема да можат да го надлетуваат местото на венчавката за да се спречат обидите на папараците да дојдат до ексклузивни фотографии.

Прочитајте и...  Мекгрегор заборави на „војната“ со Хабиб, испрати емотивна порака по смртта на неговиот татко
Profimedia

Прочитај повеќе

Кокошков и официјално тренер на Фенербахче

Слободен печат

После 43 обиди, Роналдо конечно реализираше од слободен удар! (ВИДЕО)

Слободен печат

Манчестер јунајтед стана „гол-машина“ во Премиер лигата! (ВИДЕО)

Слободен печат

Буфон е новиот рекордер во италијанската Серија А

Слободен печат

Ф1: Ботас на пол позиција во Австрија

Слободен печат

Ангеловски: Очекувам многу од Елмас, може да биде лидер

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Поминаа точно 16 години од најголемото европско фудбалско чудо! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Ла Лига“: Барди со Меси и Бензема во тимот на месецот! (ФОТО)

Слободен печат

Румениге: Алкантара нема да го пуштиме бесплатно!

Слободен печат

Ултиматум: Еве ги условите на Обамејанг, Арсенал е на потег!

Слободен печат

Македонецот Христо Ковачи на картинг трка во Австрија

Слободен печат

Еден играч на Манчестер сити не му аплаудираше на Ливерпул! (ВИДЕО)

Слободен печат