Радосна вест за навивачите на Ливерпул, Клоп останува на клупата уште четири години

По разочарувањата со нереализираниот трансфер на Тимо Вернер, конечно вест која ќе ги израдува фановите на „црвените“.

Јирген Клоп со освојувањето на титулата во Премиер лигата си обезбеди место меѓу легендите на клубот бидејќи ја донесе титулата која се чекаше дури 30 години. Но, Клоп минатата сезона триумфира и во Лигата на шампионите и дефинитивно е најомилениот тренер во историјата на „црвените“ по легендарниот Бил Шенкли.

Тој најави дека до крајот на сезоната нема да има опуштање за неговите фудбалери бидејќи целта е Ливерпул да освои повеќе од 100 бода во Премиер лигата, на три коа до крајот „црвените“ имаат 93 бода.

Клоп исто така зборуваше и за своите планови во иднина, за неговото враќање во Германија, но најважната вест ги израдува фановите на Ливерпул, тој планира да седи на клупата на англискиот тим до 2024 година по што ќе се врати во Германија.

Прочитајте и...  ЛШ: Аталанта го живееше сонот 90 минути, финишот среќен за ПСЖ! (ВИДЕО)

– Дефинитивно се враќам во Германија, таму ќе живеам по крајот на кариерата, најверојатно во Мајнц. Уште четири години во Ливерпул, а потоа една година нема да работам ништо. По таа година можеби би работел во друг клуб. Но, за пет години светот може да иазгледа многу поинаку – изјави Клоп за swr.de.

Германците се надеваат дека Јирген Клоп по мисијата во Ливерпул ќе се врати во татковината и ќе го презеде водењето на германската репрезентација.

Прочитај повеќе

Лига Европа: Натпреварот Металург-Спачва без присуство на публика!

Слободен печат

На продажба 17 фудбалери на Реал, во „жолтата зона“ Модриќ, Јовиќ, Иско..!

Слободен печат

ЛШ, Нагелсман: Можеме и без Вернер против Атлетико Мадрид!

Слободен печат

Јуве сака да се ослободи од Роналдо, понуден и на Барса! (ВИДЕО)

Слободен печат

НБА: Познати двојките за првото коло во плејофот на Истокот

Слободен печат

Ал-Келаифи: Нејмар и Мбапе никогаш нема да го напуштат ПСЖ!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

ЛШ: Аталанта го живееше сонот 90 минути, финишот среќен за ПСЖ! (ВИДЕО)

Слободен печат

Еурофарм Пелистер со триумф над Металург на струшкиот турнир!

Слободен печат

Поради заразени играчи, УЕФА ја исфрли Дрита на Нухиу од ЛШ!

Слободен печат

Шпанецот го „украде“ шоуто, Ѓоковиќ му аплаудираше на ривалот (ВИДЕО)

Слободен печат

Русите очекуваат 30000 навивачи на Ф1 трката во Сочи

Слободен печат

У19: Македонските фудбалски надежи поразени од Тиквеш

Слободен печат