Раде Шербеџија беше жртва на измама на Фејсбук! (ФОТО)

Актерот Раде Шербеџија беше жртва на измама на Фејсбук, објавено е на неговата официјална страница на оваа социјална мрежа.

„Драги мои, се чини дека некој направил лажен профил кој е многу сличен на мојот, како со моето име, така и со фотографии, и ги информира луѓето дека тие се победници на наградната игра или бара пари. Се разбира, тоа нема никаква врска со мене. Но, овие денови неколку пријатели ме контактираа дека наводно добиле такви пораки од мене“, напиша тој, додавајќи:

VAZNO! Prevara….

Dragi moji, izgleda da je netko napravio lažni profil koji jako slici na moj i sa mojim imenom i fotografijama i obavještava ljude da su dobitnici nagradne igre ili traži novce. Naravno, to nema veze sa mnom. Ali ovih dana mi se vise prijatelja javilo da su navodno od mene dobili takve poruke. Tome će valjda brzo kraj jer sam prijavio problem, ali molim vas u medjuvremenu podijelite ovo moje upozorenje da netko možda ipak ne nasjedne prevarantima……A ja vam šaljem i video pozdrav iz Izmira….

Publiée par Rade Serbedzija official sur Vendredi 16 octobre 2020

„Веројатно ќе заврши наскоро затоа што го пријавив проблемот, но ве молам, во меѓувреме, споделете го ова мое предупредување за никој друг да не падне на измамата. И јас ви испраќам видео поздрав од Измир “, рече Шербеџија.

Прочитајте и...  ФОТО: Девојката на Бен Афлек во прегратки на друг маж - „Не гледај Бен!“

Шербеџија, кого го следат повеќе од 130 илјади луѓе на Фејсбук и има повеќе од 90 илјади лајкови, често се рекламира на своите социјални мрежи.

Тој рецитираше, пееше и глумеше во одредени клипови неколку пати за време на карантинот.

Поврзани вести

35 + Нега за сите видови кожа: Двоен видлив ефект на подмладување  

Слободен печат

Поранешниот ангел на Викторија Сикрет позираше гола за насловната на „Вог“: Ирина Шајк во „жешко“ издание! (ФОТО)

Слободен Печат

Меланија Трамп за првпат се појави во јавноста по битката со коронавирусот и ги воодушеви присутните со елегантниот стајлинг! (ФОТО)

Слободен Печат

Стручњаците открија на кои делови од телото најмногу и најмалку боли тетовирањето!

Слободен Печат

Зоран Костески – Шваца ни го открива Мариово, од памтивек неосвоена област

Ј.К.Д

Худини и Коперфилд во Куќата на славните: Тие го забавуваа светот со својата магија! (ВИДЕО)

Слободен Печат

Остави Коментар