Работник се повредил чистејќи канал – Слободен печат
ВестиХроника

Работник се повредил чистејќи канал

Тој бил пренесен во гостиварската општа болница „Ферид Мурад“, а увид извршила полициска екипа од Гостивар.

Вчера во СВР Тетово било пријавено дека А.С.(54) од с.Долна Бањица, гостиварско, додека работел на чистење на каналот од реката во гостиварското село Вруток, паднал и се здобил со повреди. Тој бил пренесен во гостиварската општа болница „Ферид Мурад“, а увид извршила полициска екипа од Гостивар.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close