6 C
Скопје

Работници за малку не изгореле живи, ги спасила интервенција на пожарникарите

На 19.11.2020 во 09.19 часот во СВР Скопје, од Бригадата за противпожарна заштита било пријавено дека настанал пожар во механичарска работилница за поправка на вагони сопственост на „Железници на Република Северна Македонија“ во населеното место Трубарево, при што работилницата била целосно опожарена.

Пожарот бил локализиран, а во пожарот тројца вработени биле повредени. Притоа, Н.Г.(53) од с.Јурумлери се здобил со тешки телесни повреди, Р.Л.(62) и В.Т.(56) се здобиле со телесни повреди, констатирани во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје и Трудов инспектор.

Прочитајте и...  Приведен возач на камион со 2,44 промили алкохол   

Поврзани вести

Кривична за директор кој ги одвел учениците на скапа екскурзија во Охрид

Слободен печат

Приведен возач на камион со 2,44 промили алкохол   

Слободен печат

Приведен малолетник, крадел кај стигне

Слободен печат

Двајца полицајци тепале затвореник во струмичкиот затвор

Слободен печат

Судењето за „Меѓународен сојуз” продолжува на 10 декември

Приведен криминалец баран со потерница

Остави Коментар