7.9 C
Скопје

Работници во авто-перална му уништиле 300.000 евра вредното Ферари на фудбалер

Неверојатни сцени во Италија.

Голманот на италијанската репрезентација и на Џенова, Федерико Маркети збесна кога вработен во авто-перална му го врати скапоцениот „Ferari 812 Superfast“ вреди дури 335.000 евра.

Маркети го остави своето возило во перална и замина на тренинг, а кога вработениот тргна да го врати автомобилот малку се „занесе“ и удри Ферарито.

Се чини дека работникот не знаел како да се носи со моќниот автомобил кој од 0 до 10 километри на час забрзува за само 2.9 секудни, па предизвика сообраќајна несреќа. Автомобилот удри во заштитна ограда и целосно е уништен предниот дел од Ферарито, а покрај тоа се оштетени уште пет автомобили.

Иако Маркети збесна кога виде што му се случило на неговиот автомобил, на крајот се смири и му прости на работникот.
– Навистина ми е жал за тоа што се случи, но му благодарам на Бог што нема ниту еден повреден и тоа е најважно. Прочитав многу лоши работи, ајде да заборавиме на се и се надевам дека повеќе нема да мораме да читаме за ова – порача Маркети.

Прочитајте и...  Лампард денеска добива отказ, негов наследник ќе биде Тухел?!

Поврзани вести

Червар: Ова не е неуспех за мене, ова е реалноста

Слободен печат

Македонија ЃП остана без Абдул Басит, напаѓачот потпиша за тунискиот шампион

Слободен печат

Федерер само на еден начин може да ги победи Ѓоковиќ и Надал

Слободен печат

Катастрофалното второ полувреме ги остави Хрватите без четвртфинале

Слободен печат

Е. Пелистер подобар од Горица на контролата во Словенија

Слободен печат

Капитенот Лазаров со поддрша за Мукаетов: Под неговот водство се изградивме како сериозна федерација

Слободен печат

Остави Коментар