Работнички се сели во СЦ Борис Трајковски

Екипата на Работнички, по одлуката на МКФ да ја суспендира салата во „Градски парк“ натпреварите во Суперлигата како домаќин да ги игра во „ВИП арената“ во рамките на Спортскиот центар „Борис Трајковски. Работнички натпреварите во Суперлигата ќе ги започне в четврток во новата сала каде ќе го пречека тимот на Кожув.

– Ја известуваме јавноста, нашите симпатизери и навивачи, поради одлуката на Управниот одбор на МКФ во која се најдовме како не исполнителна сала и не ги задоволуваме стандадите за одигрување на кошаркарски натпревари дека следново коло од Супер Лигата на кој гостин ни е КК Кожув, натпреварот ќе се одигра во спортскиот центар Вип Арена – Скопје.Натпреварот е закажан за четврток, 18. април, во 18 часот – стои во соопштението на КК Работнички.

Видео на денот