Работнички се сели во СЦ Борис Трајковски

Екипата на Работнички, по одлуката на МКФ да ја суспендира салата во „Градски парк“ натпреварите во Суперлигата како домаќин да ги игра во „ВИП арената“ во рамките на Спортскиот центар „Борис Трајковски. Работнички натпреварите во Суперлигата ќе ги започне в четврток во новата сала каде ќе го пречека тимот на Кожув.

– Ја известуваме јавноста, нашите симпатизери и навивачи, поради одлуката на Управниот одбор на МКФ во која се најдовме како не исполнителна сала и не ги задоволуваме стандадите за одигрување на кошаркарски натпревари дека следново коло од Супер Лигата на кој гостин ни е КК Кожув, натпреварот ќе се одигра во спортскиот центар Вип Арена – Скопје.Натпреварот е закажан за четврток, 18. април, во 18 часот – стои во соопштението на КК Работнички.

Прочитајте и...  Ф1: Ботас на пол позиција во Австрија

Прочитај повеќе

ПСЖ му даде дозвола на Нејмар, може да преговара со Барселона

Слободен печат

Навивачите застанаа во одбрана на Новак: Американците се лицемери

Слободен печат

Неверојатна исповед на шведски тенисер: Одев на Гугл за да видам како да се убијам

Слободен печат

ШОК: Српскиот репрезентативец Тошиќ нападнат со нож среде Белград

Слободен печат

Кои фудбалски екипи се најголеми трошаџии во 21. век, четири екипи фрлиле повеќе од две милијарди евра на засилувања

Слободен печат

Ирски репрезентативец му вперил пиштол во челото на селекторот

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Шампионската од Вимблдон порача: Ѓоковиќ само сакаше да помогне

Слободен печат

Гвардиола: Манчестер сити ќе игра во Лигата на шампионите

Слободен печат

НБА: Нема одење во Орландо без три негативни теста на коронавирус

Слободен печат

Ливерпул ги распродаде дресовите, спонзорот одби да обезбеди нови

Слободен печат

Милан со шампионска „услуга“ за Јувентус! (ВИДЕО)

Слободен печат

Баерн го освои и Купот на Германија (ВИДЕО)

Слободен печат