Работнички прв му честита на Антиќ

Перо Антиќ е избран за нов претседател на МКФ, откако на Изборното собрание немаше противкандидат, Владимир Темелковски се откажа еден од пред изборот, додека сега веќе поранешниот претседател, Петар Наумоски, одлучи да не бара втор мандат.

Веднаш по изборот на Перо Антиќ за претседател на Македонската ошаркарска федерација, меѓу првите кои му честита за изборот е неговиот поранешен клуб, Работнички.

Соопштението на КК работнички ви го пренесуваме интегрално:

Почитувани,

КК Работнички му ја честита на Перо Антиќ функцијата претседател на Македонската Кошаркарска Федерација и му пожелува многу успех во извршување на своите задачи.

Како што претходно објавивме, ние како клуб силно веруваме во програмата што ја понуди Перо Антиќ и дека на чело со него, ќе добиеме сите, и клубовите, и репрезентацијата, и кошарката, воопшто. Неговите решенија ветуваат развој и издигнување на македонската кошарка на нивото кое го заслужува овој спорт. Освен прогресивните идеи кои ги има нашата спортска икона, уверени сме дека тој, како прв човек на македонската кошаркарска куќа ќе спроведе нормализирање на односите во клубската кошарка и позиционирање на репрезентативната кошарка во високите европски кошаркарски елити.

Прочитајте и...  Физичарите и натаму го проучуваат ремек-делото на Роберт Карлос! (ВИДЕО)

Со надеж за успешна соработка, уште еднаш го поздравуваме изборот на Перо Антиќ за претседател на КФМ и ја користиме оваа прилика да истакнеме дека сме особено горди што тој доаѓа од нашите редови, односно од школата на КК Работнички, а бидејќи ги минал сите фази во кошаркарското растење, цврсто сме убедени дека ќе даде максимален придонес за развој на младинските лиги и неговите кошаркарски успеси ќе бидат инспирација за многу млади да почнат да се дружат со баскетот.

Со почит,
КК РАБОТНИЧКИ

Прочитај повеќе

Мухамед Али на денешен ја загуби најважната битка, за сопствениот живот (ВИДЕО)

Слободен печат

Сопруга на српски репрезентативец кој игра во САД шокира со коментарите: Полицијата треба да ве тепа повеќе

Слободен печат

Еве зашто беше најдобар: Како Роналдо ги понижуваше елитните дефанзивци (ВИДЕО)

Слободен печат

Луди мерки во Англија: Фудбалерите во дресови на терен директно од своите автомобили

Слободен печат

Тајсон го преплашил на смрт и Трамп, му упаднал во канцеларијата

Слободен печат

Војната во макбаскетот продолжува: МЗТ Скопје си ги бара парите од КФСМ назад, во спротивно следи тужба

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Манчестер јунајтед се подготвува за сензационален потег, трансфер со кој би ја шокирал јавноста

Слободен печат

Барселона најде купец за Дембеле

Слободен печат

Педро ја продолжува кариерата во Серија А!?

Слободен печат

Шундовски е нов тренер на Ал Рајан

Слободен печат

„Кралски“ 105 милиони евра за новото бундеслигашко чудо!? (ВИДЕО)

Слободен печат

Физичарите и натаму го проучуваат ремек-делото на Роберт Карлос! (ВИДЕО)

Слободен печат