Работнички крои шампионски тим, потпиша и Бенџамин

Бенџамин (26) е третиот Американец во кошаркарскиот прволигаш Работнички, после Хејден Лесколт и Крис Кокли. Претходно во својата клупска кариера веќе беше дел од нашиот шампионат во периодот од 2017-2018 кога настапуваше за Кожув.

Го носеше уште дресот на Бакен Берс (Данска), Гералдстон Баканирс (Австралија), Пардубице (Чешка), а последен клуб му беше словачкиот Левицки Патриоти со кој го освои националниот Куп.

Во составот на новиот тренер Димитар Мираковски се наоѓаат уште Стефан Младеновиќ, Кирил Николовски, Виктор Ефремовски, Горан Главчев, Теодор Атанасов, Стеван Глигоријевиќ.

Да потсетиме, дека веќе е познато кога ќе стартува новата натпреварувачка сезона во Првата македонска кошаркарска лига.

Прочитајте и...  Манасков втор стрелец во убедливата победа на Веспрем

Прочитај повеќе

Годишен форум на тренери во организација на ФФМ

Слободен печат

НЕВЕРОЈАТНА ПОНУДА: Арапите нудат 400 милиони фунти за борба помеѓу Џошуа и Фјури

Слободен печат

Порно ѕвезда открива дека фудбалер и праќал приватни пораки (ФОТО)

Слободен печат

КРАЈ ЗА РУСКАТА УБАВИЦА: Марија Шарапова ја заврши кариерата

Слободен печат

Најголемото хрватско дерби пред празни трибини поради коронавирусот?

Слободен печат

Откажување или одложување: Коронавирусот им се заканува на Олимписките игри?!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

„Граѓаните“ поднесоа жалба во Лозана за одлуката на УЕФА

Слободен печат

Еден од најдобрите боксери-тешкаши умре од смеа кога го слушна оправдувањето на Вајлдер (ВИДЕО)

Слободен печат

Сензацијата на Баерн со неверојатна животна приказна: Роден во камп за бегалци и трча побрзо од дозволената брзина за возење во Лондон

Слободен печат

Солскјер останува на клупата на Јунајтед и наредната сезона

Слободен печат

Новак и одговори на мајката на кошаркарскиот Моцарт: Се надевам дека наскоро ќе се запознаеме

Слободен печат

Леброн на комеморацијата за Коби барал само една работа

Слободен печат