Работна средба Димитров–Дендиас утре во Брисел

На маргините на Самитот на министрите за надворешни работи на земјите членки на НАТО, утре ќе одржат средба Никола Димитров и Никос Дендиас, јави дописничката на МИА од Атина.

Како што соопштуваат од грчкото МНР, министерот за надворешни работи на Грција, утре ќе учествува на состанокот на кој фокусот ќе биде ставен на подготовките за НАТО Самитот на 3 и 4 декември, а ќе оствари средби и со неговите колеги од Северна Македонија и Исланд.

Прочитајте и...  Нови „бомби“ за Заев: Преку посредник договарал соработка со Мијалков?

Прочитај повеќе

МОСТ ќе ги следи изборите со близу 900 набљудувачи

Слободен печат

Рекорд на новозаразени од коронавирус во Мексико

Слободен печат

„Зелените беретки“ за првпат во својата историја примија жена во служба

Слободен печат

Царовска: Владата обезбеди поддршка за амортизација на загубите на 22 илјади компании

Слободен печат

Од вкупниот број на склучени договори со ЈП ПОЦ, 15 проценти се издадени по електронски пат

Слободен печат

Две милијарди евра за патна инфраструктура најави Спасовски

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Колев од Штип: ГДУ предлага нов модел на фискална децентрализација

Слободен печат

Чулев: МВР презема мерки за расчистување на кривично дело поткуп при избори и гласање

Слободен печат

Анкета: Медиумските работници со плата далеку под просекот

Слободен печат

Меркел: После оваа криза, картите сигурно повторно ќе бидат измешани

Слободен печат

Дрекслмајер: Тројцата заразени работници од Ковид-19 не се поврзани меѓу себе

Слободен печат

Бајден: Трамп се грижи само за берзите додека економијата „тоне“

Слободен печат