ПУТИН ЗА ГВАИДО: Бог не ни одговори дали го прифатил за претседател! – Слободен печат
ВестиПланета

ПУТИН ЗА ГВАИДО: Бог не ни одговори дали го прифатил за претседател!

Затоа мислам дека мора да се спушти на земја и да се раководи според демократските процедури и правила кои се сведуваат на едно - дијалог и обраќање кон народот и гласачите, нагласи Путин.

Рускиот претседател Владимир Путин, коментирајќи го обраќањето на лидерот на опозицијата во Венецуела Хуан Гваидо до Бог, нагласи дека од Господ, во таа прилика, Гваидо „не добил никаков сигнал“ и го повика „да се спушти на земјата“.

-Господинот Гваидо излезе на плоштад, ги крена очите кон небото обраќајќи му се на Бог и се прогласи за претседател. Одлично, но Бог не ни соопшти како реагирал на оваа негова молба. Не ни даде никаков сигнал – изјави Путин на конференцијата за медиуми со италијанскиот премиер Џузепе Конте во Рим.

– Затоа мислам дека мора да се спушти на земја и да се раководи според демократските процедури и правила кои се сведуваат на едно – дијалог и обраќање кон народот и гласачите. Ттреба да се оди да избори и да се реши прашањето за идниот развој на земјата – нагласи Путин.

Путин информираше дека за тоа зборувал на сите состаноци во Рим и Ватикан.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close