3 C
Скопје

ПУТИН ВО АКЦИЈА: Влезе на Крим со мотоцикл за да покаже „кој е газда“ (ВИДЕО)

Рускиот претседател Владимир Путин не ја пропушти можности за својата омилена активност, а тоа е мозењето на мотоцикл. Тој со своите пријатели од „ноќните волци“ заминаа за Крим. Иако формално Крим припаѓа на Русија, Украинците негодуваат што Путин дојде кај нив.

Дополнително, за да покаже кој е „газда“ Путин се прошета со мотор „урал“ со количка во друштво на лидерот на Крим, Сергеј Аксјонов.

Прочитајте и...  Дебата: Сè уште ограничено остварувањето на правото за слободен пристап до информации од јавен карактер

Поврзани вести

Лауреатите Нобеловата награда ќе ја примат во својата татковина

Слободен печат

Eксхумација на починати од ковид-19 е дозволено, но после една година од смртта

Слободен печат

ФОТО: Немајка во Шведска, го држела синот заробен 30 години – ниту имал заби ниту зборувал

Слободен печат

Сепак ќе се отворат ски центрите, ќе работат со посебен протокол

Слободен печат

Друштвото за топлинска енергија ТЕ-ТО е должно да го плати долгот кон УЈП

Слободен печат

Меркел: Пандемијата го менува глобалниот однос на силите во корист на Азија

Слободен печат

Остави Коментар