ПУТИН ВО АКЦИЈА: Влезе на Крим со мотоцикл за да покаже „кој е газда“ (ВИДЕО)

Рускиот претседател Владимир Путин не ја пропушти можности за својата омилена активност, а тоа е мозењето на мотоцикл. Тој со своите пријатели од „ноќните волци“ заминаа за Крим. Иако формално Крим припаѓа на Русија, Украинците негодуваат што Путин дојде кај нив.

Дополнително, за да покаже кој е „газда“ Путин се прошета со мотор „урал“ со количка во друштво на лидерот на Крим, Сергеј Аксјонов.

Прочитајте и...  Мустафа: Конечен договор меѓу Косово и Србија не може да има без Вашингтон на маса

Прочитај повеќе

Задолжителна маска и на палубите на бродовите и траектите во Грција

Слободен печат

Три смртни случаи, 74 новозаболени од Ковид-19 и 90 оздравени пациенти

Слободен печат

Британската Влада ќе субвенционира посети на ресторани

Слободен печат

Дваесет и шести ден од антивладините протести во Бугарија

Слободен печат

Струјата ги запали социјалните мрежи

Весна Дамчевска

Уништени канделабри во скопски Аеродром (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Уште тројца млади на возраст од 19 и 22 години заболени од Ковид-19 во Кавадарци

Слободен печат

Евакуирани жителите од околината на Мадрид поради пожар

Слободен печат

Мал авион падна врз зграда во село во близина на грчкиот град Серес

Миа Агенција

Протест во Белград, демонстрантите фрлаа со јајца и домати врз српскиот Парламент (ВИДЕО)

Слободен печат

Заборавете на доларот, купувајте злато: Цената на скапоцениот метал ќе руши рекорди до крајот на годината

Слободен печат

Џафери ја напушта Инфективна, ќе ја води конститутивната седница

Слободен печат