Путин се СТОПИЛ од емоции заради овие девојки – На КОЛЕНА и ја бакнал раката (ВИДЕО)

Путин едноставно се „стопил“ пред малите балерини и паднал на колена пред најмладата од нив, бакнувајќи и ја раката.

Рускиот претседател се запознал со идните балерини, децата кои се одбрани за упис н престижната Академија за кореографија во Севастопољ.

Причината за посетата била отворањето на Меѓународниот фестивал за опера и балет во античкиот Херсонес, како и отворање на нова зграда на Академијата, која се наоѓа во близина на театарот.

Новите ученици на крајот на училишната година ќе ја одбележат со балетска претстава. На состанокот присуствувала и потпретседателката на Владата, Олга Голодец. Таа го запознала претседателот со напредокот во создавање на културен и образовен центар во Севастопољ.

Прочитајте и...  Ирецот Паскал Донахју избран за нов претседател на Еврогрупата

Прочитај повеќе

ЕУ се противи на смртната казна во САД

Слободен печат

Заев: Повторниот очаен обид на ВМРО-ДПМНЕ да ги заплашат граѓаните со федералзиација е доказ дека губат!

Слободен печат

Новите еколошки автобуси пуштени во сообраќај

Слободен печат

Петровска: Специјалци околу гласачките места – проценките на старешините, а не Чулев ќе одлучуваат за обемот на полициско присуство на изборниот ден (ВИДЕО)

Слободен печат

Истражување: Австријците сакаат да се врати задолжителната обврска за носење маски

Слободен печат

Една приколица песок да се изблокира патот: Нова аудио снимка открива како Милошоски и Јанкулоска блокирале гласачи

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Најголем дневен пораст на новозаразени во Израел, речиси 1.500 нови случаи на коронавирус

Слободен печат

Негативни се сите тестови на српските туристи на грчкиот остров Евија

Слободен печат

Црна Гора ги засили инспекциите поради прекршувања на мерките во угостителските објекти

Слободен печат

Деркоски: Ги повикувам граѓаните масовно да излезат на гласање, да не се плашат за своето здравје

Слободен печат

Трајанов: И СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ се директно инволвирани во злоупотребата на системите за прислушување, кривична одговорност за клиентелизмот (ВИДЕО)

Слободен печат

Експерти на СЗО следните два дена ќе го истражуваат потеклото на коронавирусот во Кина

Слободен печат