Путин: Постои само една шанса за спас – мерките мора да бидат национален проект

Првичниот нацрт план за економско опоравување на земјите беше претставен од рускиот претседател на 2. јуни.

Мерките на националниот план за економски опоравување треба да бидат интегрирани во национални проекти, изјави рускиот претседател Владимир Путин на состанокот со Советот за стратешки развој и национални проекти.

– Предлагам мерките од овој план да бидат вклучени, интегрирани во национален проект, изјавил Путин, пренесе Тасс.

Првичниот нацрт документ е земен како основа, по што е отпочната негова финализација.

Владината прес служба соопшти на 19. јуни дека прилагодениот нацрт е поднесен до претседателот на Русија.

 

Прочитајте и...  Фондот за осигурување на депозити во рок од 20 дена ќе почне со обесштетување на депонентите на Еуростандард банка

Прочитај повеќе

РКИ: Најголемиот број на увезени случаи на коронавирус во Германија се од Косово

Слободен печат

Комисијата бара учениците до трето одделение да одат на училиште, подготвени се и протоколите за работа на градинките

Михаило Донев

МБА: Банкарскиот систем е сигурен и стабилен

МИА Агенција

Ердоган: Грција ги создаде тензиите во Источниот Медитеран

Слободен печат

Најден жив исчезнатиот Ѓорѓи Дервишовски-Гоче од Тетово

МИА Агенција

141 заболени од Ковид-19, 175 оздравени, а двајца починаа од коронавирус

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Косовското собрание не го изгласа законот за вредностите на ОВК

Слободен печат

Зголемени овластувањата на британската полиција со цел да се спречи шпионажа и странско мешање

Слободен печат

Заев: Никој не е должен да биде уценуван и присилуван

МИА Агенција

Редфилд: Американците да се подготват за тешка есен каква што не сме виделе

Слободен печат

Заев: Ќе успеам да формирам Влада

МИА Агенција

Пропадна Еуростандард, клиентите останаа без плати и пензии

Весна Дамчевска