Путин неделава може да објави анексија на окупираните региони на Украина, тврди Британија

Постои „реална можност“ рускиот претседател Владимир Путин да објави анексија на окупираните региони на Украина кога ќе се обрати во рускиот парламент во петок, велат од британското Министерство за одбрана, пренесува Би-Би-Си. Добиј ги најважните вести, бесплатно на Viber Во окупираните области во земјата веќе неколку дена се одржуваат референдуми кои треба да завршат денеска. … Продолжи со читање Путин неделава може да објави анексија на окупираните региони на Украина, тврди Британија