Путин ќе ја посети Франција наредната недела

Кремљ соопшти во вторникот дека рускиот претседател Владимир Путин ќе ја посети Франција подоцна овој месец за да оствари разговори со неговиот француски колега Емануел Макрон во врска со повеќе прашања, вклучувајќи ја и Украина.

Кремљ рече дека подготовките за Путин да ја посети Франција на 19 август се веќе во тек.

Прочитајте и...  Струјата ги запали социјалните мрежи

Прочитај повеќе

Британската Влада ќе субвенционира посети на ресторани

Слободен печат

Дваесет и шести ден од антивладините протести во Бугарија

Слободен печат

Струјата ги запали социјалните мрежи

Уништени канделабри во скопски Аеродром (ФОТО)

Слободен печат

Уште тројца млади на возраст од 19 и 22 години заболени од Ковид-19 во Кавадарци

Слободен печат

Евакуирани жителите од околината на Мадрид поради пожар

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Мал авион падна врз зграда во село во близина на грчкиот град Серес

Миа Агенција

ВО ЖИВО: Протест во Белград, демонстрантите фрлаа со јајца и домати врз српскиот Парламент

Слободен печат

Заборавете на доларот, купувајте злато: Цената на скапоцениот метал ќе руши рекорди до крајот на годината

Слободен печат

Џафери ја напушта Инфективна, ќе ја води конститутивната седница

Слободен печат

МЗ: Вирусот најризичен за постарите лица, почитувањето на мерките за заштита од сите е клучно за нивна заштита

Слободен печат

Полн автобус од Охрид за Скопје: Сите патници се вознемирени и сакаме да се преземат мерки!

Слободен печат