27.8 C
Скопје

Пуштени во продажба влезниците за ЕП 2022, навивајте за ракометарите за само 14 евра

Организаторите на Европското првенство во ракомет кое ќе се игра идната година, Унгарија и Австрија денеска и официјално ги пуштија во продажба влезниците.
Македонската репрезентација се наоѓа во групата А заедно со уште Словенија, Данска и Црна Гора, а натпреварите ќе се играат во салата „Феникс Хол“ салата во Дебрецин.

Во првиот натпревар, ракометарите ќе играат против Словенија на 13 јануари, два дена подоцна е дуелот со Црна Гора, а избраниците на селекторот и капитен Кирил Лазаров настапите во групната фаза ќе ги завршат на 17 јануари против Данска.

Цената за дневен билет, односно влезница со која гледачот ќе може да ги проследи двата натпревари во тој ден изнесува 14 евра. Ова е најевтината цена на дневен билет, а останатите се продаваат за 33 евра и тоа е влезница од прва категорија, а ВИП влезнивата се продава за 89 евра.
Наевтиниот групен билет за следење на натпеварите во сите три кола изнесува 37 евра.

 

Поврзани вести

Меси мора да ја заврши кариерата во Барселона

Слободен печат

Фудбалерите од Букурешт се преселија во Амстердам

Слободен печат

Крај на кариерата за Данецот, Ериксен е опериран

Слободен печат

Тага во Торино, почина човекот кој го направи Јувентус фудбалски гигант

Слободен печат

Што не очекува денеска на Евро 2020: Хрватска оди на сè или ништо

Слободен печат

УЕФА размислува да им го одземе финалето на ЕП на Англичаните

Слободен печат

Остави Коментар