Пукотници во Северна Митровица

Дваесет и двегодишно момче од српска националност, е рането од огнено оружје во престрелка што се случила синоќа околу полноќ во Северна Митровица, јави дописникот на МИА од Приштина. Станува збор за Р. М. кој итно бил опериран но на Клиниката за хирургија во Северна Митровица и е во стабилна состојба.

Заменик-директорот на косовската полиција за северниот регион, Бесим Хоти во изјава за медиумите го потврди инцидентот и информира дека полициска екипа извршила увид на местото на настанот, меѓутоа за сега нема информации за сторителот.

Прочитајте и...  Каракачанов: Запревме 60 мигранти, армијата подготвена да испрати уште 1000 војници на границата со Турција

Прочитај повеќе

Се откажуваат екскурзиите во странство за учениците од Грција

МИА Агенција

Каракачанов: Запревме 60 мигранти, армијата подготвена да испрати уште 1000 војници на границата со Турција

Слободен печат

Нови два случаи на коронавирус во Романија

Слободен печат

Турција не ја менува одлуката, сириските мигранти тргнаа кон Европа

Над Хрватска експлодираше метеор (ВИДЕО)

Слободен печат

Вучиќ: Најавата за укинување на таксите на Курти е нов трик и обид за измама

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Косовската Влада издвои 400 илјади евра за борба против коронавирусот

МИА Агенција

Радончиќ: Ако Турција ги пушти мигрантите ќе настане хуманитарна криза

Слободен печат

Грција го затвори граничниот премин со Турција кај Еврос

Слободен печат

До денес во Србија не се пријавени случаи на заболени од коронавирус

Слободен печат

Борисов: Бугарија ќе продолжи да го поддржува европскиот пат на Црна Гора

Слободен печат

Борисов: Воспоставуваме максимална контрола на границите со Турција

Слободен печат