Пукање во Белград: Едно лице рането на паркинг пред трговски центар

Ова е втор инцидент во Белград во последниве неколку дека. Пред два дена во кафуле во Белград беше фрлена рачна бомба.

На паркинг пред трговскиот центар во Белград околу 16 часот се случи пукање.

Брзата помош за „Блиц“ потврди дека е повредено едно машко лице.

– Лицето е пренесено во Ургентниот центар со повреди – велат од од Ургентниот центар за „Блиц“.

Според „Телеграф“, пукањето се случило на влезот на паркингот од трговскиот центар.

Ова е втор инцидент во Белград во последниве неколку дека. Пред два дена во кафуле во Белград беше фрлена рачна бомба,  која ја активирал непознат маж и ја фрлил во угостителски објект во Добрачинова улица каде и експлодирала.

Бомба фрлена во ресторан во центарот на Белград (ФОТО)

Прочитајте и...  ФОТО: Пожарникарите протестираат пред Град Скопје

Поврзани вести

СДСМ: Инфектологот Вело Марковски се расфрла со теории на заговор поврзани со коронавирусот

Слободен печат

По десет години зад решетки: Неонацистот и негатор на Холокаустот, Хорст Малер на слобода

Слободен печат

ВИДЕО | Андоновски: ФФМ ги решава крупните проблеми, потребно е поактивно вклучување и на општините

Слободен печат

Основачот на американскиот култ „Нексием“, Кит Раниер осуден на 120 години затвор

Слободен печат

ВМРО-ДПМНЕ: Заев се крие и не го кажува ставот за Делчев и македонскиот јазик

Слободен печат

Митко Јанчев повикува на мирен протест за смена на Мицкоски

Маријана Митровска

Остави Коментар