Пукање во Бангкок: Маж отвори оган во трговски центар, еден загинат (ФОТО)

Напаѓач во Бангкок застрела едно и повреди уште едно лице, кога отворил оган во еден трговски центар во тајландскиот главен град.

Според наводите на полицијата, нападот бил предизвикан од лична кавга.

Пукањето се случило во близина на салон за убавина во трговски центар, и жртвата е идентификувана како работничка во салонот.

Нападот се случи само 10 дена откако војник во тајландската провинција Након Ратчасима уби 21 и рани 33 луѓе.

Прочитајте и...  Во Хрватска 657 лица се позитивни на коронавирусот, вкупно пет починати

Прочитај повеќе

Најнова мапа на заразени со коронавирус: 142 лица се од Скопје, 29 од Карпош

Мирослава Бурнс

Го откриваат присуството на вирусот за неколку минути: Овие земји развија брзи тестови за корона

Слободен печат

Актерката Ана Костовска од државниот карантин: Ова е за мене потврда дека можам да верувам на планот на одговорните во градов и државава

Слободен печат

Основното јавно обвинителство Охрид ќе ја истражува смртта на жената од Струга

Слободен печат

Само еден пациент позитивен на коронавирус се лекува во болницата „8 Септември“

Слободен печат

Уште двајца заразени во Црна Гора, вкупно 84 лица позитивни на коронавирус

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Шпанската полиција стана вистински хит на социјалните мрежи (ВИДЕО)

Стравотна тишина и бројни полициски контроли на скопските улици (ВИДЕО)

Горан Наумовски

Проповедник позитивен на коронавирус посетил 15 села во Индија, засега непознато колку луѓе заразил (ВИДЕО)

Слободен печат

Го бранеше Трамп со тезата дека коронавирусот е измама на демократите, па доби отказ од Фокс њуз

Слободен печат

Како изгледа кога полицијата интервенира во проблематичните делови на Париз (ВИДЕО)

Слободен печат

ПОРАДИ КОРОНАВИРУСОТ: Сите баратели на азил во Португалија ќе станат постојани резиденти

Слободен печат