Пукање пред угостителски објект во Бутел, едно лице рането

Физичка пресметка се случила вчера пред угостителски објект во Бутел, а пријавителот на настанот бил ранет со оружје во пределот на ногата, информира МВР.

-На 22.07.2020 во 14.30 во СВР Скопје, А.Р.(30) од Скопје пријавил дека на 10.07.2020 околу 15.00 часот, додека со Е.Н. и Р.Н. седеле пред угостителски објект во населба Бутел, во нивна близина неколку лица го нарушиле јавниот ред и мир со физичка пресметка, при што се слушнал истрел од огнено оружје, кој го погодил пријавителот во ногата- стои во дневниот билтен на МВР.

Увид на местото извршила екипа од СВР Скопје. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Прочитајте и...  Во викендичка запленета марихуана и пиштол

Поврзани вести

Претреси и апсења во Кондово

Слободен печат

Приведен скопјанец кој од семејна куќа украл пари и злато

Слободен печат

Скопјанка почина откако во неа удри автомобил

Слободен печат

Тетовци фатени со кокаин

Слободен печат

Две лица повредени во сообраќајка кај Струмица

Слободен печат

Во викендичка запленета марихуана и пиштол

Слободен печат

Остави Коментар

MacedonianAlbanian