22 C
Скопје

Пукање пред болница во Париз: Едно лице почина, едно е повредено, а сторителот е во бегство

Во пукање пред болницата Анри Данан, на улицата Мишел-Анж во 16-тиот арондисман еден маж и една жена биле застрелани, по што едно од застреланите лица е мртво, јави дописникот на МИА.

За жртвите се грижеше болничкиот персонал, од кои едното почина. Францускиот ТВ канал БФМ пренесе дека починатото лице е маж, додека повреденото лице е жена која работела како обезбедување за болницата.

Вооружениот маж е во бегство со моторцикл и засега нема други информации за овој напад.

Поврзани вести

Шилегов: Градските пари не се прелеваат на сметката на „Армор плус” за противпожарната скала, нема конфликт на интереси

Слободен печат

Кацарска за СП: Без рационален пристап Македонија и Бугарија нема да најдат решение

Синдикатот на полицијата во Македонија в сабота на протест

Слободен печат

Во штипското училиште „Гоце Делчев” се инвестираат речиси 20 милиони денари

Слободен печат

ВИДЕО | Заев: Ако може ЕУ да води кампања од јавен интерес, зошто да не може државата

Исплатени ученичките и студенските стипендии за мај

Слободен печат

Остави Коментар