ПСЖ скоро еден месец без Нејмар - Слободен печат

ПСЖ скоро еден месец без Нејмар

Бразилскиот фудбалер повредата ја доживеа играјќи за репрезентацијата, во ремито (1:1) со Нигерија во пријателски натпревар одигран во Сингапур.

– Нејмар беше на скенирања. Ќе има контрола за осум дена, но неговото враќање на теренот се очекува за четири несели во зависност од опоравувањето од повредата – стои во соопштението на ПСЖ.

Нејмар сигурно ќе ги пропушти мечевите со Ница, Олимпик Марсеј и Дижон во Лига 1, како и двата дуели со Бриж во Лигата на шампионите.

Париските „светци“ моментно се на чело во најсилниот француски шампионат после девет кола со 21 бод, два повеќе од Нант, а во ЛШ забележаа две победи.

Прочитај повеќе

Цензура во живо: На клупска телевизија зборуваше за долгот на Јунајтед, водителот го замолкна (ВИДЕО)

Слободен печат

Шпанија е противникот на Хрватска во финалето на ЕП

Слободен печат

Холандски мотоциклист е втора жртва на Релито Дакар

Слободен печат

Дувњак: Не се сеќавам што се случи во продолженијата

Слободен печат

Шпанија и Унгарија во финалето на ЕП во ватерполо

Слободен печат

Червар: Ракометот не е мртов

Слободен печат

Остави Коментар

twelve + fifteen =

Прочитај повеќе

Левата рака на Мирка „тежи“ милион швајцарски франци

Слободен печат

Дел Боске одржа предавање во ФОН Универзитетот

Слободен печат

Сагосен го израмни рекордот на Лазаров

Слободен печат

Муса ја однесе Хрватска во финалето на Европското првенство

Слободен печат

Најверните фудбалски навивачи го загрозуваат своето здравје, ризикуваат инфаркт

Слободен печат

Солскјер бара трпение: Клоп четири години го градеше овој Ливерпул

Слободен печат