ПСЖ најде начин да го убеди Мбапе да остане, цехот ќе го плати Нејмар

Килијан Мбапе на крајот може и да потпише нов договор со францускиот шампион.

Првиот човек на ПСЖ, Насел Ал-Келаифи пронајде начин со кој одличниот напаѓач уште долго време ќе го носи дресот на „светците“. Според планот на Ал-Келаифи, жртва ќе биде Нејмар кој мора да си замине од екипата со што Мбапе конечно ќе го добие статусот на прва ѕвезда на екипата.

Претседателот на ПСЖ и порача на Барселона дека е подготвен да продаде Нејмар за 80 милиони евра и Осман Дембеле. Токму Дембеле е клучот за Мбапе да потпише нов договор.

Тие двајца се големи пријатели и доколку одличниот крилен фудбалер се согласи да дојде до ПСЖ, се очекува Мбапе да ја прифати понудата и да стане најплатен фудбалер на сите времиња.

Прочитајте и...  Агентот на Елмас: Македонецот ќе биде подготвен за Барселона!

Ал-Келаифи за Мбапе подготвува петгодишен договор со кој францускиот репрезентативец би има нето годишна плата од 50 милиони евра.

Прочитај повеќе

Рамос е најдобар дефанзивец на светот, може да игра уште шест години

Слободен печат

Лејкерс по една деценија се најдобри во Западната конференција (ВИДЕО)

Слободен печат

Лион не можеше да добие поголемо засилување пред Јуве!

Слободен печат

Бабиќ го потврди комплетниот состав на Еурофарм Пелистер (ФОТО)

Слободен печат

Работнички го промовираше Фахрудин Ѓурѓевиќ

Слободен печат

Новата сезона во Серија А ќе започне на 19 септември

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Лавринович со лакт го нокаутираше противничкиот центар! (ВИДЕО)

Слободен печат

Двајца ја делат титулата најдобар тренер во НБА!

Слободен печат

Агентот на Елмас: Македонецот ќе биде подготвен за Барселона!

Слободен печат

Има само 17 години и најавена клаузула од 400 милиони евра!

Слободен печат

Ги загуби нервите: После лошиот удар, направи скандал на СП! (ВИДЕО)

Слободен печат

Европскиот шампион Вардар со 21 играч во новата сезона

Слободен печат