ПСЖ му понуди нов договор на Мбапе

ПСЖ му понуди на напаѓачот Килијан Мбапе нов долгорочен договор, изјави на „Твитер“ новинарот на „Газета дело Спорт“, Николо Шира.

Според клупските извори, директорот на клубот, Леонардо му понудил на петгодишен договор на 21-годишниот играч, кој би заработувал 32 милиони евра годишно.

Сегашниот договор на Мбапе со францускиот клуб е до лето 2022 година, а како што од претходно е познато, Реал Мадрид е заинтересиран за неговите услуги.

Својата кариера ја започна во Монако, а во дресот на париските „светците“ е од 2017 година.
Оваа сезона досега играше на 12 натпревари во кои постигна 11 голови и запиша четири асистенции.

Според клупските извори, директорот на клубот, Леонардо му понудил на петгодишен договор на 21-годишниот играч, кој би заработувал 32 милиони евра годишно.

Прочитајте и...  Нема спорт во Италија и во април

После 18 одиграни кола во најдобрата француска фудбалска „Лига 1“, ПСЖ е моментно на првото место со 45 бодови, седум повеќе од второпласираниот Марсеј.

Прочитај повеќе

Фернандеш го прави тоа што му беше задача на Погба

Слободен печат

Кејн му се закани на Тотенхем: Тука се е погрешно, верувајте дека ќе си заминам

Слободен печат

НАЈГОЛЕМО ГЕРМАНСКО ДЕРБИ: Омразата е толку голема што претседателот на Шалке со лавови ги плашел фудбалерите на Дортмунд (ФОТО)

Слободен печат

Новиот Кака на мета на Реал Мадрид (ВИДЕО)

Слободен печат

НБА ѕвездите во карантин, учат да готват, да шијат…

Слободен печат

Атлетико Мадрид завиен во црно, вчера почина талентиран фудбалер, а денеска клупска легенда

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Клоп нуди брдо пари за Дембеле

Слободен печат

Реал го олади Јунајтед, бара половина милијарда за откритието на сезоната

Слободен печат

Пандев и Елмас без плати: Италијанците не даваат пари

Слободен печат

Трамп „лудуваше“ на Твитер па му стигна одговор: Кловну, замолчи и направи нешто

Слободен печат

Михајловиќ ќе „лапне“ три милиони евра од Спортинг Лисабон

Слободен печат

Ливерпул не го ангажира Мурињо поради неговото однесување

Слободен печат