17 C
Скопје

ПСЖ им фрли ракавица на Реал и Барселона, влезе во трката за Алаба

Актуелниот фудбалер на Баерн Минхен, Давид Алаба дефинитивно ќе биде најбараниот дефанзивец во летниот преоден рок. Алаба неодамна и официјално потврди дека на крајот од сезоната си заминува од Баерн со што ги алармира најголемите фудбалски гиганти.

Шпанските медиуми, посебно тие што се блиски до Реал Мадрид како „Марка“ и „Ас“, објавија дека „кралскиот“ клуб веќе се договорил со Алаба, но се чини дека вистинска е сосема поинаква.

Во игра е и Барселона, посебно доколку Жоан Лапорта победи на претседателските избори се очекува да започне преговори со менаџерот на Алаба, Пини Захави со кого е добар пријател и имаат заедничка фирма.
Но, денеска во трката за Алаба влезе и ПСЖ кој веднаш стана инстант фаворит за потпис бидејќи може да му понуди најдобри услови, односно да му даде годишна плата поголема од 15 милиони евра.
Според „Билд“, ПСЖ е сериозен во намерата да го донесе Алаба на „Паркот на принцевите“ бидејќи тренерот Маурисио Покетино во него гледа идеално решение за нов лидер во одбраната.

Прочитајте и...  Англичаните сметаат дека Ѓоковиќ ќе биде најдобриот тенисер во историјата

Поврзани вести

Велковски се враќа во тимот на Е. Пелистер: Против Татран ќе се покажеме во вистинско светло

Слободен печат

Алушовски: Натпреварот со Елверум физички и психички не исцрпи, но против Мотор одиме на победа

Слободен печат

Англичаните сметаат дека Ѓоковиќ ќе биде најдобриот тенисер во историјата

Слободен печат

Бабиќ: Одбраната е клучот за победа над Татран

Слободен печат

Златан му порача на Леброн: Батали ја политиката

Слободен печат

Се самоуби тренер кој сексуално злоставуваше гимнастичарки

Слободен печат

Остави Коментар