Првите заразени во НБА, Гобер и Мичел го победија коронавирусот

Кошаркарите на Јута џез, Руди Гобер и Донован Мичел се опоравија од коронавирусот, објави клубот.

Рудо Гобер беше првиот кошаркар во НБА лигата кој беше позитивен на ковид-19 вирусот, а се најде на удар на јавноста недоличното однесување и исмевањето на опасниот вирус, за неколку дена да биде откриено дека тој е позитивен.

Веднаш по Гобер, позитивен беше и неговиот соиграч Динован Мичел, но по 16 дена, и двајцата се потполно здрави.

„ Медицинскиот тим на Јута џез провери и потврди дека никој од играчите и членовите на стручниот штаб, вклучувајќи ги и двајцата заразени со новиот коронавирус, повеќе не претставуваат закана за инфицирање на другите – објави Јута џез.

Прочитајте и...  За плукање фудбалерите ги очекува суспензија од 12 натпревари!

Токму поради Гобер и Мичел но и Кристијан Вуд, центарот на Детроит кој последен играше против Јута, НБА лигата е суспендирана.

Прочитај повеќе

„Супер Марио“ е пред уште една неуспешна приказна

Слободен печат

Шалке непријатно изненаден во Бундеслигата (ВИДЕО)

Слободен печат

Кулушевски: Сон е да се игра за Јувентус, заедно со Роналдо!

Слободен печат

АБА лигата без шампион, МЗТ повторно со „празни раце“

Слободен печат

НБА лигата нема да продолжи во јули!?

Слободен печат

Го одби Лацио, еве каде ќе игра синот на легендарниот Хаџи (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

За плукање фудбалерите ги очекува суспензија од 12 натпревари!

Слободен печат

„Пантерска“ одбрана на Димитриевски, невидена радост на Алиоски! (ВИДЕО)

Слободен печат

Домашниот дрес на Манчестер јунајтед за следната сезона 2020/21 (ФОТО)

Слободен печат

Сикошек Пелко не е повеќе играч на Вардар

Слободен печат

Уште еден чекор поблиску до враќање на Премиер лигата, дозволени тренинзи без ограничувања

Слободен печат

Сер Алекс си направи „Олд трафорд“ додека беше во карантин

Слободен печат