ПРВИТЕ ПРЕГЛЕДИ ОТКРИВААТ: Малчанскиот бербер не ја силувал Моника

Според овие информации, Моника немала видливи повреди кои би укажувале на тоа дека е жртва на силување или сексуално злоставување.

По гинеколошките прегледи во Клиничкиот центар во Ниш, неофицијално, било утврдено дека Малчанскиот бербер не извршил обљуба врз киднапираното девојче Моника Каримовиќ, пренесува Курир.рс.

Според овие информации, Моника немала видливи повреди кои би укажувале на тоа дека е жртва на силување или сексуално злоставување.

Од Клиничкиот центар, информирале дека по првите тестови, ќе следуваат и понатамошни проверки и разговор со психолог, кој дополнително ќе треба да ги потврди овие информации, јавува Курир.

Моника Каримовиќ беше денеска пронајдена, по потрага која траела десетина дена.

Според првичните информации на српските медиуми, 12-годишната Моника е во стабилна состојба, комуницира со докторите, но е во тежок шок, со видливи повреди по целото тело.

Прочитајте и...  Почнува изградбата на фекална канализација во село Усје

Прочитај повеќе

Антикорупциска бара вонреден инспекциски надзор за евентуелен судир на интереси за изборот на ректор на УК0ИМ

Слободен печат

Чулев: МВР ќе обелодени истраги против носители на јавни функции кои го злоупотребиле системот

Слободен печат

Во Шпанија оддадена почест за жртвите на коронавирусот

Слободен печат

Акциите на Рено пораснаа за речиси 15 отсто, по владината поддршка и новиот план

МИА Агенција

Франција ги повикува членките на ЕУ да го поддржат „историскиот” план за закрепнување на ЕУ

МИА Агенција

Меркел: И натаму сме на почетокот на пандемијата

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Управните служби на МВР со ново работно време во пресрет на годишните одмори

Слободен печат

Тропската бура Берта се формираше покрај брегот на Јужна Каролина

Слободен печат

Захариева: Од 15 јуни нормално движење во ЕУ и соседните држави

Слободен печат

ВМРО-ДПМНЕ: Прашањата кои ги тиштат припадниците на АРМ вешто се избегнуваат

Слободен печат

Почнува изградбата на фекална канализација во село Усје

Слободен печат

Во тек реконструкцијата на градинката „Мајски цвет”