Првиот пик на драфтот заспа на клупата (ВИДЕО) - Слободен печат

Првиот пик на драфтот заспа на клупата (ВИДЕО)

Зајон Вилијамсон кој на последниот драфт беше избран како прв пик на драфтот сè уште нема одиграно ниту една минута во НБА.

Вилијамсон поради операцијата на менискусот, сè уште чека на своето деби во најсилната кошаркарска лига.

Иако имаше најави дека тој конечно ќе дебитира на натпреварот против Детроит пистонс, 19-годишниот Зајон не беше дел од тимот.

Сепак, тој седеше на клупата и ги бодреше соиграчите… се со финишот на натпреварот кога во еден момент заспа, а тој момент беше уловен од ТВ камерите.

Прочитај повеќе

Животниот пат на Конор Мекгрегор: Од водоинсталатер до мултимионер и планетарна ѕвезда

Слободен печат

Федерер си игра криенка со својот тим во Мелбурн (ВИДЕО)

Слободен печат

Петти гол за Пандев сезонава, недоволен за триумф над Рома (ВИДЕО)

Слободен печат

Скандинавското дерби и припадна на Норвешка

Слободен печат

Ливерпул маршира кон титулата, падна и Јунајтед

Слободен печат

Ова е фер плеј: Намерно промаши празен гол откако виде повреден противник (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

17 + 2 =

Прочитај повеќе

Шаповалов не сака да ризикува: Доколку има чад, нема да играм во Мелбурн

Слободен печат

Ѓоковиќ на еден ден пред стартот на Австралија Опен остана без важен член од тимот

Слободен печат

Кикс на Интер, Милан со пресврт до бодовите (ВИДЕО)

Слободен печат

Хабиб нема да се бори со Мекгрегор за помалку од 100 милиони долари

Слободен печат

Толедо: Со нетрпение го очекувам дебито за Вардар

Слободен печат

Клоп направи многу, но никој не е како сер Алекс

Слободен печат