Првиот човек на Наполи, Де Лаурентис е позитивен на коронавирус

Аурелио де Лаурентис е позитивен на коронавирус, потврди италијанскиот тим со што се зголеми паниката во Серија А.

Челниците на екипите во Серија А се во паника бидејќи вчера беше одржан состанок во пресрет на стартот на новата сезона, а веднаш по средбата се појави информација дека еден од сопствениците или директорите на екипите е позитивен на коронавирус.
Денеска е потврден идентитетот на лицето кое е позитивно на ковид-19, тоа е челникот на Наполи, Аурелио де Лаурентис.

„Наполи објавува дека Аурелио дe Лаурентис е позитивен на Ковид-19 по тестирањата направени во текот на вчерашниот ден“, стои во сооштението на Наполи.


Сега покрај Де Лаурентис во карантин и самоизолација ќе мора да одат и останатите челниците на екипите од Серија А, барем додека не пристигнат нивните резултати од тестовите, а италијанските медиуми објавија дека првиот човек на Наполи несериозно се однесувал на состанокот.

Прочитајте и...  Мурињо во елемент: Во Тотенхем нема место за примадони

Додека зборувал со своите колеги, маската не била прописно носена, додека симптомите кои ги имал неколку дена, Де Лаурентис ги припишал на алергиска реакција поради морска храна.

Новата сезона во Серија А треба да започне на 19. септември.

Поврзани вести

Идната сезона во Формула 1 ќе има 23 трки

Слободен печат

Победнички старт на Ѓоковиќ на турнирот во Виена

Слободен печат

Претседателот на ФИФА позитивен на коронавирус

Слободен печат

Објавена листата на најбрзи фудбалери, Мбапе нема конкуренција

Слободен печат

Мурињо во елемент: Во Тотенхем нема место за примадони

Слободен печат

Барселона поради Бартомеу не го донесе Халанд пред три години, го избркал директорот кој договарал трансфер

Слободен печат

Остави Коментар