Првата дама Елизабета Ѓоргиевска блесна како филмска дива на 41. издание на „Браќа Манаки“ (ФОТО)

Вчера се одржа 41-то издание на ИФФК „Браќа Манаки“ во Битола, а на него присуствуваше Претседателот на земјата, Стево Пендаровски и Првата дама Елизабета Ѓоргиевска.

На сите им „падна“ во око стајлингот на Првата дама, за која присутните и модните критичари имаат само пофални зборови.

Елизабета Ѓоргиевска блескаше во полн сјај облечена во креација на дизајнерката Лидија Георгиева.

Погледнете како изгледаше таа во друштво на сопругот Стево:

Фото: Фејсбук

Инаку поради пандемијата, беше откажана планираната програма и очекуваниот црвен тепих и традицијата беше продолжена со централен настан во Градот на конзулите.

Прочитајте и...  Пленковиќ: До крајот на годината да се одржи Меѓувладина конференција за отворање на преговори со Македонија

Поврзани вести

Хасани: Нема пари што може да ја платат посветеноста на здравствените работници

Слободен печат

Мицкоски: Прогонот на политички неистомисленици стана секојдневие за власта и мора да запре

Слободен печат

(ВИДЕО) Во хотел-карантин со ист уред тестирани над 200 лица, постои можност да се заразени со ХИВ!

Што е душевен секс?

Слободен Печат

Инцидент во Србија: Фрлена бомба врз полициска станица во Србобран, нема повредени

Слободен печат

Ќерката на Брус Вилис и Деми Мур призна дека ја изгубила невиноста со постар човек кој ја искористил

Слободен печат

Остави Коментар