Прва жртва во кралските редови: Од коронавирус почина шпанската принцеза Марија Тереса!

Шпанската принцеза Марија Тереса (87) од кралското семејство Бурбон-Парма починала откако се заразила со коронавирус, пренесува „Мирор“.

Братот на принцезата, 79-годишниот принц Сикстус Хенри од Бурбон-Парма, ја потврдил веста за медиумите. Марија Тереса е една од досега 5.000 починати жители во Шпанија од коронавирусот.

Родена е во 1933 година во Париз, како една од шесте браќа и сестри. Никогаш не се венчала и нема деца. Животот го поминала во Мадрид.

Веста за нејзината смрт како членка на некое светско кралско семејство е објавена откако светот дозна дека и британскиот принц Чарлс е позитивен на коронавирус

Прочитајте и...  Кајли Џенер во средиште на скандал по обвиненијата што осамнаа на страницата на Форбс: Кралицата на карминот може да заврши во затвор!

Прочитај повеќе

Здравко Чолиќ слави роденден: Се имаше, се трошеше и никогаш не зажалив!

Слободен печат

Овие 5 хороскопски знаци се најголеми трошаџии: Не знаат за граница и секогаш влегуваат во долгови!

Слободен печат

Драгана Велковска: Сите отворени прашања поврзани со луѓето, животните и животната средина се приоритет

Јасмина Кантарџиева Димков

Ортопедите советуваат што мора да правите за да имате здрави зглобови

Слободен печат

Чудо од дете: Најмладиот дипломец во историјата на факултетите, има 13 години и четири дипломи!

Слободен печат

Необичен метод со обична четка: Ослободете се од целулитот во само неколку потези!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Слушнете како звучи „Слобода“, новата песна на Тамара Тодевска

Слободен печат

Како лесно да препознаете дали вашето куче е гладно, тажно, среќно, исплашено, нервозно

Слободен печат

Кајли Џенер во средиште на скандал по обвиненијата што осамнаа на страницата на Форбс: Кралицата на карминот може да заврши во затвор!

Слободен печат

Истражување покажа кој тип дијабетес е пофатален во комбинација со коронавирусот

Слободен печат

Од принцезата Дајана до Џенифер Анистон и Џеј Ло: Ова се најдобрите „одмазднички стајлинзи“ низ годините (ФОТО)

Слободен печат

Пред 30 години беше на врвот на кариерата, но сè уште е една од најубавите актерки во Холивуд! (ФОТО)

Слободен Печат