Прва жртва на коронавирус во Италија

Лицето кое почина од коронавирус во Падова било на 78-годишна возраст.

Во италијанскиот град Падова почина пациент заразен од коронавирусот, со што стана прва жртва на Ковид-19 во Италија.

Како што објавија италијанските медиуми, претходно е соопштено дека вчера биле регистрирани вкупно 15 случаи на заразени од коронавирус во регионот Ломбардија, како и два во Венето.

Лицето кое почина од коронавирус во Падова било на 78-годишна возраст.

Прочитајте и...  Руските научници развија препарат за лекување на заразени со коронавирус?

Прочитај повеќе

Триесет албански лекари и медицински техничари отпатуваа во Бергамо за да помогнат во борбата против коронавирусот

Слободен печат

Едуард Филип: Првите 15 дена од април ќе бидат уште потешки

МИА Агенција

Лекар од Битола преку личното искуство ги посоветува граѓаните: При најмал сомнеж за коронавирус, бидете упорни и тестирајте се

Слободен печат

Косовскиот заменик-министер за здравство испратен во 14-дневна изолација

МИА Агенција

Се зголемува бројот на жртви и потврдени случаи на коронавирус во Грција

МИА Агенција

Поранешен претседател на ЕК предупредува: Недостигот на солидарност е „смртна опасност“ за ЕУ

МИА Агенција

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Полициски час во Скопје (ГАЛЕРИЈА)

Слободен печат

Борисов: Првата и единствена грижа е животот и здравјето на луѓето

Слободен печат

Жбогар: Нема веќе враќање назад, сега сте во возот за преговарање и тој ја напушти станицата

МИА Агенција

Отворени дополнителни линии за психолошка поддршка за родители и деца

Слободен печат

Земјотрес со јачина од 5,8 степени ја погоди Индонезија

Слободен печат

Општина Карпош организира хуманитарна акција за 30 најранливи домаќинства

Слободен печат