Прва снимка од бугарскиот камион со 39 тела во Британија (ВИДЕО)

Први снимки од камионот во кој беа пронајдени 39 тела на мажи во велика Британија се појавија на интернет.

На видеата се гледа паркиран камион во индустрискиот парк во Есекс во Англија. Полицијата го уапси возачот, а сега се појавија и први снимки од камионот.

Во камионот беа пронајдени тела на 38 возрасни мажи и еден тинејџер.

Возачот на возраст од 25 години со потекло од Северна Ирска е уапсен под сомнение за убиство. Според „Скај њус“ камионот во Британија стигнал од Бугарија во саботата.

Полицијата вели дека се работи на идентификација на телата, додека овој дел од градот е блокиран.

За сега не се знае од каде се жртвите, како ни каде патувале и кога дошло до трагичниот настан.

Прочитајте и...  Исчезнатиот градоначалник на Сеул пронајден мртов

Како што пренесе „Дејли мејл“, еден полицаец вели дека ќе треба доста време за да се идентификуваат жртвите.

Прочитај повеќе

Катастрофа во Јемен: Повеќе од 10 милиони луѓе се соочуваат со глад

Дурловски: Со ниски даноци, финансиска поддршка ќе овозможиме економски раст (ВИДЕО)

Слободен печат

Мицкоски: Јас сум убеден дека овие избори ќе завршат со една голема победа на ВМРО-ДПМНЕ (ВИДЕО)

Слободен печат

Во 16 општини ќе се формираат регионални „Ковид – центри”

Слободен печат

Болеста Син јазик откриена кај 12 грла овци во две одгледувалишта во Македонски брод и Кичево

Слободен печат

Француската држава ќе се казни со 10 милиони евра ако не го намали загадувањето на воздухот

МИА Агенција

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Поведена постапка за утврдување дисциплинска одговорност за полицаецот кој шамараше момче на Партизанска

Слободен печат

Лукашенко: На Белорусија и се заканува распаѓање

Слободен печат

Стојаноска: По 15 јули се обврзуваме на проекти во културата и дигитализација на културното наследство

Слободен печат

Во Дебар 17 новозаразени со Ковид-19

Слободен печат

Брнабиќ: Најлош ден за Србија, заразени 386, починати 18 лица

Слободен печат

Шекеринска во Ресен: Договорот од Преспа стави меѓународен печат на македонскиот јазик (ВИДЕО)

Слободен печат