„Прв до врв” по осми пат на Водно

 На Водно денеска ќе се одржи осмото издание на планинскиот спортски настан „Прв до врв 2020″.

Програмата на спортскиот настан вклучува трки во планинско трчање, планински велосипедизам, друмски велосипедизам и тим билдинг трка за компании. Настанот е во организација на Здружението за спорт и рекреација „Прв до врв” со поддршка на Градот Скопје и деловно-општествената заедница.

Организаторите информираат дека оваа година традиционалниот пикник и музичката програма нема да бидат дел од програмата поради задолжителните мерки за заштита на учесниците од Ковид-19.

Оттаму посочуваат дека настанот „Прв до врв” ќе се одржи според пропишаните протоколи од Министерството за здравство. 

Прочитајте и...  ВИДЕО | Јаревски: Дали Богоев ќе го поддржи Заев во намерата за отстранување на спомен плоча на „Кузман Јосифовски Питу“?

Поврзани вести

ВМРО-ДПМНЕ: Дефокусот на СДСМ од прашањето за што преговара Заев со Софија нема да успее

Слободен печат

Хрватскиот премиер позитивен на коронавирус

И.И.

Првиот човек на Католичката црква во Албанија, монсињор Френдо ја доби битката со Ковид-19

И.И.

Во Германија ќе се воведуваат даночни олеснувања за лицата кои работат од дома

И.И.

Ќе се формира заеднички Медиа центар при Главниот штаб за управување со кризи

Слободен печат

Бочварски: Државата ќе стане сериозен играч во однос на пазарот на гас

Слободен печат

Остави Коментар

MacedonianAlbanian